O autorze
Pięć lat temu zacząłem pisać o drogach. Wciągnęło mnie. Przez ten czas napisałem kilkaset tekstów do róznych gazet na temat budowy dróg. To fascynujące oglądać jak powstają te ogromne inwestycje, to ile ludzi jest w to zaangażowanych. To wciągające oglądać przebudowę naszego kraju z punktu widzenia najważniejszego czynnika rozwoju gospodarki - transportu. Niestety cały czas ta przebudowa jest daleka od doskonałości. Uważam że po to by była lepsza urzędnicy i politycy powinni czuć na sobie spojrzenie kogoś kto zna się na rzeczy i w razie czego wytknie im ich błędy które próbują zbagatelizować lub zamieść pod dywan. Taką rolę powinni spełniać dziennikarze i w tej kwestii chce dołożyć swoją małą cegiełkę.

Usuńmy te straszne reklamy

wysokaizbo.pl
Reklamy szpecą kraj a posłowie nie spieszą się ze zmianami prawa w tym temacie. Nareszcie powstała inicjatywa, która może przyspieszyć te zmiany. Wysoka Izbo - posprzątaj reklamy.

To jest coś na co zwraca uwagę każdy przekraczający granicę Polski (nieważne z której strony). W zasadzie można powiedzieć, że te straszne reklamy to jest niestety nasz znak rozpoznawczy.

Chodzi o tzw reklamozę oblepiającą wszystkie możliwe miejsca przy drogach. Robione bez żadnego wyczucia stylu. Wyglądające tak jakby grafik, który je projektował dostawał premię za to, żeby zrobić to jak najgorzej. Naćkane jedna obok drugiej, zlane w jakieś makabryczne puzzle.

Kilka przykładów:
Najlepsze jest w tym wszystkim to, że ludzie, którzy umieszczają te reklamy tak naprawdę w tym całym zalewie nie docierają ze swoim przekazem do odbiorcy. No bo kto jest w stanie coś z tego rozróżnić?


Temat nie jest oczywiście nowy i został już zauważony przez jednego z polityków. Rok temu Prezydent Bronisław Komorowski skierował do sejmu inicjatywę ustawodawczą, która miała pomóc rozwiązać ten problem. Niestety ustawa utknęła w podkomisji. Posłowie zamawiają kolejne ekspertyzy ale sprawa nie rusza do przodu.

Właśnie dlatego powstała akcja "Wysoka Ibo - posprzątaj reklamy!" zorganizowana przez stowarzyszenie "Miasto moje a w nim", które od lat walczy z zalewem reklam.

- Chcemy przypomnieć posłom, że nie żyją w bańce i nie są oddzieleni od społeczeństwa. Patrzymy na ten proces a zarazem politykom - mówi mi Aleksandra Stępień ze stowarzyszenia.

W ramach akcji powstała petycja "Wysoka Izbo - posprzątaj reklamy!". O całej akcji więcej możecie dowiedzieć się ze strony wysokaizbo.pl.

Organizatorzy przygotowali specjalną petycję, która każdy może podpisać tutaj.

W ramach akcji prowadzona jest też strona na fb a w wydarzeniu na facebooku jest już ok 6 tys osób.

Czasami politycy nie potrafią rozpoznać jaki problem jest dla nas naprawdę ważny.

Jeśli uważasz, że reklamy szpecą krajobraz i masz ich dość to możesz im o tym przypomnieć..
Znajdź nas na Znajdź nas na instagramie
Trwa ładowanie komentarzy...